dr inż. arch. Łukasz Wesołowski
Instytut Projektowania Budowlanego (A-4)
Wydział Architektury, Politechnika Krakowska

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2003) oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie (2006). Autor i współautor kilkudziesięciu zrealizowanych projektów architektoniczno-budowlanych i urbanistycznych. Laureat konkursów architektoniczno-urbanistycznych. Prowadzi zajęcia z Budownictwa Ogólnego oraz Building Surveying dla studentów poslko- i angielskojęzycznych. Współpromotor kilkunastu dyplomów inżynierskich i magisterskich. Rozprawa doktorska (2003) pt.: Wpływ przeszklonych ścian osłonowych na kształtowanie warunków użytkowych i środowiskowych w pomieszczeniach mieszkalnych. W pracy badawczej zgłębia zagadnienia budynków z fasadami przeszklonymi pod kątem jakości środowiska wewnętrznego oraz nowych aplikacji dla tej technologii. Autor kilkunastu prac naukowych w czasopismach i rozdzaiłach monografii. Od roku 2009 samodzielny architekt z Uprawnieniami Budowlanymi w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń oraz członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów.

Wybrane projekty - współautorstwo:
- Rozbudowa stadionu w Zabierzowie, 2007
- Budowa sali gimnastycznej i budynku dydatkycznego w LO w Rabce Zdroju, 2007
- Projekt Stałej wystawy dla dzieci "Bzzzzz!" w Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, 2008
- Projekt adaptacji budynku na Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, 2009
- Projekt sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ekonomicznych, Nowy Targ, 2009
- Rewaloryzacja budynku Sokoła, Sieniawa, 2009
- Przebudowa skrzydła Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, Nowy Targ, 2009
- Projekt nadbudowy PCPR, Nowy Targ, 2010
- Projekt sali gimnastycznej przy Zespole Szkół, Jabłonka, 2010
- Projekt budynku Teatru lalek, Rabka Zdrój, 2011
- Projekt Banku Spółdzielczego, Skawa, 2012
- Proejekt nadbudowy kamienicy mieszkalnej, Kraków, 2013
- Projekt Domu pomocy społecznej, Konary, 2014
- Projekt budynku wielorodzinnego, Nowy Targ, 2015
- Projekt Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół, Rabka Zdrój, 2016
- Projekt budynku mieszklano-dydaktycznego na potrzeby Bursy, Nowy Targ, 2017
- Projekt realoryzacji Parku miejskiego, Jarosław, 2018
- Projekt przebudowy i rozbudowy Pensjonatu, Rokiciny Podhalańskie, 2019
- Projekt nadbudowy budynku usługowego, Zakopane, 2019
- Projekt rewaloryzacji parku, Zgłobień, 2019

Nagrody i wyróżnienia :
- Nagroda Publiczności w X Międzynarodowym Biennale Architektury – Kraków 2004 -projekt Mostu – Galerii na Wiśle;
- I Nagroda w konkursie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Projekt stałej wystawy dla dzieci 3-6 lat w Centrum Nauki Kopernik.
Projekt zrealizowany – oficjalna nazwa galerii w Centrum Nauki Kopernik – „Bzzzz!” (Warszawa 2007)