dr inż. arch. Paweł Mika
Instytut Projektowania Budowlanego (A-4)
Wydział Architektury, Politechnika Krakowska

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2009 roku ukończył Podyplomowe Studium Konserwacji, Kształtowania Architektury i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych, organizowane przez Politechnikę Krakowską i Papieską Akademię Teologiczną (obecnie Uniwersytet Papieski). W 2013 ukończył Studium Pedagogiczne dla Nauczycieli Akademickich, uzyskując przygotowanie pedagogiczne do pracy dydaktycznej w szkole wyższej.
W latach 2009-2017 pracował na Wydziale Architektury w Instytucie Projektowania Budowlanego na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego. Od 2017 roku pracuje na stanowisku adiunkta badawczo-dydaktycznego ze stopniem doktora. Prowadzi zajęcia z Budownictwa Ogólnego na kierunkach Architektura i Architektura Krajobrazu.
Zajmuje się pracą naukowo-badawczą nad możliwościami jakie dają betonowe prefabrykaty elewacyjne w kształtowaniu wyrazu estetycznego architektury.
Jest autorem artykułów w czasopismach naukowych oraz w wydawnictwach konferencyjnych. Zwieńczeniem prowadzonych badań jest praca doktorska pt. „Wpływ prefabrykowanych, betonowych rozwiązań fasadowych na estetykę obiektów architektonicznych” (promotor: prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn) obroniona w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.
Równocześnie z pracą naukowo dydaktyczną prowadzi praktykę projektową. Dorobek projektowy obejmuje współautorstwo kilkunastu budynków i wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Niektóre projekty:
- Kamienica narożna u zbiegu ulicy Sienkiewicza i Orlej w Łodzi
- Projekt przebudowy budynku kościoła – Parafia NMP Królowej Polski, Jarosław
- Projekt wieży Low Tech Filter Tower na międzynarodowy konkurs Evolo Skyscraper 2018
- Projekt wykonawczy wnętrz prywatnych gabinetów lekarskich w Krakowie
- Projekt wykonawczy wnętrza apartamentu w Aiguablava w Hiszpani
- Projekt adaptacji zabytkowego Fortu Boyen w Giżycku na Centrum sportowo-rekreacyjne
- Projekt architektoniczny parkingu podziemnego w Warszawie przy Placu Wilsona

Nagrody i wyróżnienia :
- Nagroda Ministra Infrastruktury za rozprawę doktorską. Edycja 2018
- Wyróżnienie w konkursie Vasco Integracja 2016 w kategorii Projekt Zrealizowany za Projekt wnętrz zespołu gabinetów lekarskich w Krakowie
- Wyróżnienie w drugiej edycji konkursu architektonicznego na Współczesną Kamienicę Łódzką 2017 za Projekt kamienicy narożnej u zbiegu ulicy Sienkiewicza i Orlej w Łodzi