prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn, profesor zwyczajny
dyrektor Instytutu Projektowania Budowlanego (A-4)
kierownik Katedry Budownictw Ogólnego i Materiałów budowlanych (A-41),

Profesor nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka w specjalności teoria architektury i urbanistyki; architekt–urbanista, autor lub współautor kilkudziesięciu projektów architektonicznych i urbanistyczno-architektonicznych, w większości zrealizowanych w Polsce, Kanadzie i USA. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych krajowych i zagranicznych. Wykłada budownictwo ogólne i materiałoznawstwo na Politechnice Krakowskiej oraz wykładał projektowanie architektoniczne na California State Polytechnic University w Los Angeles oraz na uiwersytecie w Algierii. Promotor ponad 100 dyplomów magisterskich na kierunku studiów architektura i urbanistyka oraz 10 przewodów doktorskich. Autor kilku książek z dziedziny projektowania architektonicznego w języku polskim i francuskim oraz kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych.
Specjalizacja: projektowanie architektoniczno-urbanistyczne, budownictwo ekologiczne, budownictwo ogólne, technologie budowlane

Pełnione funkcje:
- dyrektor Instytutu Architektury i Planowania Wsi Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (1998-2003)
- dyrektor Instytutu Projektowania Budowlanego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2003-2005 i od 2013 -)
- kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Materiałów Budowlanych (od 2006 -)
- prorektor Politechniki Krakowskiej ds. rozwoju uczelni (2005-2008)
- prorektor Politechniki Krakowskiej ds. ogólnych (2008-2012)
- wieloletni organizator i przewodniczący komitetu naukowego międzynarodowych konferencji „New Building Technologies and Architectural Design”
- członek komitetów naukowych wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych
- członek Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN
- przewodniczący Sekcji Budownictwa Ogólnego Komisji Architektury i Urbanistyki O/PAN w Krakowie
- kierownik kilku grantów Komitetu Badań Naukowych
- ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
- przewodniczący Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Prezydencie Miasta Krakowa w latach 2005-2012
- członek MKUA w latach 2012-2015
- członek Rady Partnerów Krakowskiego Parku Technologicznego
- członek Rady Naukowej Klastra Designu
- członek Grupy Roboczej programu Foresight „Perspektywa Technologiczna Małopolska 2012- 2020”.
- członek Rady Partnerów Centrum Zaawansowanych Technologii - Akademickiego Centrum Naukowo-Technologicznego „Akcent” Małopolska
- członek Rady Naukowej Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej
- przewodniczący sądów konkursowych „Green Building Awards” organizowanych przez Polish Green Building Council
- członek Rady Nadzorczej Spółki „Akopol”